EDİRNE BAROSU TÜBAKKOM GENEL ÜYE TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Tarih: 19.12.2017| Okunma Sayısı: 192

EDİRNE BAROSU TÜBAKKOM GENEL ÜYE TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Türkiye Barolar Birliği Edirne Barosu ev sahipliğinde gerçekleşen, Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu (TÜBAKKOM) 14. Dönem 1. Genel Üye Toplantısına Baromuzu temsilen Baro Başkanımız Av. Hicran KANDEMİR, Av. Nihal GÜNDOĞDU ile Av. Senem KORKAN katıldı.
 
Toplantı öncesi gazetecilere açıklamada bulunan TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Türk kültüründe kadının önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
Alınacak yasal önlemlerle ve Türk kültürünü özümseyerek kadınlara yönelik kötü davranışların önlenebileceğini anlatan Feyzioğlu, şunları kaydetti:
 
"Biz şu anda Türkiye'de kadın haklarının geldiği noktayı ve ihlalleri konuşurken muhtemel ki Türkiye'nin herhangi bir yerinde bir kadın öldürülüyor olabilir. Kadına karşı şiddeti, çocukların istismar edilmesini önleyebiliriz. Bizim kültürümüzde kadına şiddet yoktur. Bu topraklar sevginin topraklarıdır. İnsana insan olduğu için değer verilen topraklardır. Her şeyin merkezinde insanın olduğu topraklardır. Bizim kültürümüze ait olmayan davranışların, kadını ikinci sınıf gören Vahabi-Selefi kültürünün dayatılmasıyla karşımıza çıkan bir şiddet artışıyla mücadele ediyoruz. İşin adını koyalım. Biz ne Vahabi ne de Selefiyiz, biz Türk'üz. Türklerin kültüründe kadın baş köşede ve devlet yönetiminde bulunmuştur."
 
Feyzioğlu, TBB çatısı altında görev yapan TÜBAKKOM'un kadın hakları konusunda önemli çalışmalar yaptığını belirterek, "Türkiye'nin kadın hakları konusundaki muhteşem birikimi TÜBAKKOM sayesinde olmuştur. TÜBAKKOM'un görevi, bu birikimi daha örgütlü bir şekilde Türkiye'nin her yerine yaymak ve kıt kaynakları en verimli şekilde el birliğiyle kullanmamızı sağlamaktır" diye konuştu. (17/12/2017)
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve yazı
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

24.10.2018
AV. HİCRAN KANDEMİR
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.